تبلیغات X
سفارش بک لینک
آموزش ارز دیجیتال
لباس خواب
ابزار بتادیومی
خرید بک لینک قوی
صرافی ارز دیجیتال
خرید تتر
هنگ درام
فایل گپ
بیگ بلاگ
خدمات سئو سایت
آسال تهویه قم
نسلی نو
وبینو قم
چاپ ساک دستی پارچه ای
وی رمان
ال تی پارت
چاپخانه قزوین
برسادیس
استارتاپ
خرید ملک در دبی
آموزش خلبانی
Cyberpunk 2077 دانلود بازی

دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 396137
» بازديد ديروز : 19920
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 416121
» بازديد سال : 396136
» بازديد کل : 474826
» اعضا : 0
» مطالب : 41

> کوپله دیزل ژنراتور:


تاریخ انتشار پست : 1400/1/28 بازدید : 787

> کوپله دیزل ژنراتور:

کوپله دیزل ژنراتور : کار اتصال ژنراتور و موتور دیزل به هم و قرار دادن آن روی یک شاسی فلزی (چرخ دار | ثابت ) و نصب یک تابلو کنترل (اتوماتیک | دستی | پارالل) را در کنار آن به اصطلاح کوپله کردن (Coupling) میگویند. اگر عملیات کوپله کاری در ایران انجام شود به آن دیزل ژنراتور کوپله ایران گویند، در غیر اینصورت اگر این عملیات در هر کشوری غیر ایران انجام شود کوپله فابریک گویند.

> ژنراتور سه فاز:

ژنراتور سه فاز برای تولید برق در صنعت کارایی دارد. این دیزل ژنراتورها انعطاف بیشتری دارند که می­توانند هم برق تک فاز و هم سه فاز برای دسنگاه­های مختلف تولید کنند.

> ژنراتور تک فاز:

برای مصارفو  کار­های کوچک از این نوع ژنراتور استفاده می­شود. معمولا این ژنراتورها بیش از ۴۰کیلو وات توان نمی توانند تولید کنند. این نوع ژنراتورها اغلب در مناطق مسکونی کارایی دارند و ضریب توان آنها یک است.

دسته :
برچست ها :

> نحوه محاسبه ظرفیت دیزل ژنراتور


تاریخ انتشار پست : 1400/1/28 بازدید : 140513

> نحوه محاسبه ظرفیت دیزل ژنراتور

به خاطرداشته باشید برای خرید دیزل ژنراتور حتما با یک کارشناس برق مشورت بگیرید زیرا انتخاب یک دیزل ژنراتور که بتواند تمام نیازهای تولید برق شما را براورده کند، یکی از مهمترین جنبه های تصمیم خرید است. و مهمترین هدف از محاسبه توان مصرفی ، رسیدن به عدد درست برای انتخاب ژنراتور است زیرا اگر ژنراتور را کوچکتر از توان مورد نیاز خریداری کنیم عملاً نیازمان بر آورده نشده و نمیتوانیم توان همان دستگاه را زیاد کنیم و اگر ژنراتور بزرگ تر بگیریم ، هزینه اضافه کرده ایم و باید هزینه سوخت و اصطهلاک بیشتری را بپردازیم

نحوه محاسبه ظرفیت مصرف سوخت….

دسته :
برچست ها :

> دینام دیزل ژنراتور:


تاریخ انتشار پست : 1400/1/28 بازدید : 1011

> دینام دیزل ژنراتور:

دینام دیزل ژنراتور یک قطعه استوانه ایست که از یک سیم پیچ الکتریکی متحرک به نام روتور و مجموعه ثابت سیم پیچ ، استاتور و یکسو کننده ولتاز و مجموعه ای از جاروبک برای ارتباط با رتور و یک پولی با قرقره که استاتور گفته میشود تشکیل میشود.

به طور کلی میتوان گفت کار این قسمت این است که سیستم تسمه و پولی نیروی چرحشی از میلنگ موتور گرفته و با چرخش ولتاژ جریان الکتریکی مناسب را تولید میکند.

> دیزل ژنراتور دائم کار

دیزل ژنراتور های دائم بیشتر برای مکان های مصرف دارند که به برق شهری دسترسی ندارند و برای استفاده از برق دائم از این دیزل ژنراتور ها استفاده شود

دیزل ژنراتور دائم کار، در سایز های کوچک تر هم بسیار کاربرد دارند. بسیاری از مراکز تولیدی و کارخانه ها در محل هایی واقع شده اند که در آنجا به شبکه های پخش برق سراسری دسترسی وجود ندارد. مانند نیروگاه ها ، حفاری معادن، پادگان های مرزی و … .

دسته :
برچست ها :

> انواع دیزل ژنراتور:


تاریخ انتشار پست : 1400/1/28 بازدید : 891

> انواع دیزل ژنراتور:

همانطور که گفته شد دیزل ژنراتورها به دو دسته کوپله فابریک و کوپله ایران تقسیم میشوند و دارای توان 1 تا 2000 کیلو وات هستنند که توان های 1 تا 20 کیلو وات برای مصارف کوچک مانند منازل، فروشگاها، ادارات کوچک و …. و 20 تا 2000 کیلو وات برای مصارف بزرگ تر مانند کارخانه ، ادارات بزرگ و …. استفاده میشود.

در امکانی که برق شهری نیست باید از دیزل ژنراتور دائم کار استفاده شود و از ژنراتور اضطراری هنگام قطعی موقتی شبکه برق استفاده میشود که بتواند از خسارت های جانی و مالی جلوگیری کند.

دسته :
برچست ها :

> اجزای دیزل ژنراتور :


تاریخ انتشار پست : 1400/1/28 بازدید : 730

> اجزای دیزل ژنراتور :

  • شاسی دیزل ژنراتور (ثابت-دوچرخ-چهارچرخ)
  • کانوپی(سوپر سایلنت، سایلنت)
  • عایق های صدا
  • تابلو برق (دستی-اتوماتیک-پارالل)
  • قطع کننده های اضطراری مدار
  • اگزوز
  • هیتر(در صورت سفارش)
  • سیستم استارت اتومات و دینام
دسته :
برچست ها :

دیزل ژنراتور کاترپیلار


تاریخ انتشار پست : 1398/5/5 بازدید : 532

دیزل ژنراتور کاترپیلار

کاترپیلار،  (Caterpillar) ‏(که معمولأ CAT نامیده می‌شود) شرکت صنایع سنگین آمریکایی واقع در پیوریا، ایلی‌نوی است که بزرگ‌ترین تولیدکننده ماشین‌آلات سنگین عمرانی، ماشین‌آلات استخراج معدن، موتورهای دیزلی، موتورهای گازسوز، موتورهای درون‌سوز، لوکوموتیوهای دیزلی-الکتریکی و توربین‌های گازی می‌باشد.شرکت کاترپیلار در تاریخ ۱۵ آوریل سال ۱۹۲۵ از ادغام کمپانی تولیدی هولت ( Holt Manufacturing Company) از استاکتون، کالیفرنیا و گس ترکشن کمپانی ( C. L. Best Gas Traction Company) از سن‌لاندرو، کالیفرنیا تشکیل شد.


دسته :
برچست ها :

برق اضطراری چیست


تاریخ انتشار پست : 1398/5/5 بازدید : 826

برق اضطراری چیست و نکات مهم جهت حفظ ایمنی و کارایی ژنراتور برق اضطراری

برق اضطراری چیست؟

سیستم برق اضطراری نوعی سیستم برق محافظ شده می باشد که جدا از برق شهر در مواقع قطع برق و موارد اضطراری وارد مدار می شود و برق سیستم را برای مدت زمانی تامین میکند تا برق به شبکه بازگردد.

تجهیزات برق اضطراری شامل دیزل ژنراتورها، یو پی اس UPS ، موتور برق ها، تجهیزات انرژی خورشیدی (پنل خورشیدی و شارژ کنترلر)، و دستگاه های دیگر می‌باشد.  در مصارف کوچک میتواند برق مورد نیاز به کمک موتور برق تامین شود اما در مصارف بزرگ تر نیاز به دیزل ژنراتور و یا ژنراتور گازسوز خواهید داشت. ژنراتور برق اضطراری دارای دو مدل سه فاز و تک فاز می باشد که بسته به استفاده ی مشتریان ممکن است هرکدام مورد استفاده قرار گیرند. ژنراتور اضطراری به کمک یک موتور دیزلی یا گازسوز که وظیفه ی آن چرخاندن گاورنر می باشد انرژی شیمیایی سوخت را به الکتریسیته تبدیل می کند. موسسه تولیدی و صنعتی آذرموتور با تامین و خدمات پس از فروش موتور برق و دیزل ژنراتور، توانسته برق اضطراری دیزلی و گاز سوز سال هاست در این صنعت پیشتاز است.

دسته :
برچست ها :

دیزل ژنراتور کوپله ایران


تاریخ انتشار پست : 1398/3/19 بازدید : 247482

دیزل ژنراتور|کوپله ایران

کار اتصال موتور دیزل و ژنراتور به هم را و نصب آن بر روی یک شاسی (Structure) فلزی و قرار دادن یک تابلو کنترل را در کنار آن به اصطلاح کوپلینگ دیزل ژنراتور مینامند. در گذشته از ژنراتورهای دو سر بلبرینگ در صنعت تولید دیزل ژنراتور استفاده میشد. این ژنراتورها قابلیت اتصال(کوپل) مستقیم به دیزل را دارا نبودند. لذا برای اتصال(کوپل) ژنراتور به دیزل نیاز به ساخت قطعه ای به نام کوپلینگ بود (این قطعه نقش همان تبدیل که جهت اتصال لوله های آب با ابعاد مختلف به هم را ایفا مینمود).به انجام این کار در کشور خودمان کوپله ایران گفته میشود.

نمایش 1–16 از 37 نتایج

1 2 3
دسته :
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد